Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) Türkiye’de ki varlığını her geçen gün güçlendirmeye devam ederken sistemde fon sepetine artık isteyen katılımcılar gayrimenkul alternatifini de de

BES’liler İçin Gayrimenkul Getiri Kaynağı Olacak 
Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) Türkiye’de ki varlığını her geçen gün güçlendirmeye devam ederken sistemde fon sepetine artık isteyen katılımcılar gayrimenkul alternatifini de değerlendirebilecek. Zaten gayrimenkul sektörü uzun süredir sigorta şirketleri ile görüşmeler yürütüyor ve gayrimenkul ürünlerini de emeklilik sistemine dâhil etmek için emek sarf ediyordu. Sisteme ilk giriş yapan Avivasa oldu ve şirket artık dileyen müşterilerinin seçmeleri için gayrimenkul yatırım ürünlerini sisteme dâhil etti. 
Potansiyel Son Derece Büyük 
Avivasa tarafından atılan adım sektörde büyük sevinç yaratırken müteahhitlerin büyük bir bölümü son derece büyük bir potansiyel sunulduğu yönünde açıklamalarda bulundu. Atılan adımın sektör için önemine vurgu yapılırken yatırımlardan yıllık yüzde 25 getiri sağlanabileceğine dikkat çekilirken emlak sektörünün Türkiye’de teşviklerle desteklenmesi de bu yatırımı daha dikkat çekici bir hale getiriyor. Hatırlanacağı üzere emlak sektöründe en kötü dönemin yaşandığı zamanlarda dahi yatırımcının yıllık getirisi yüzde 15 olarak açıklanmıştı. 
Yabancı Yatırımcılar Kayıtsız Kalmaz 
Gayrimenkul fonlarının bir süre sonra tüm sigorta şirketlerinin portföyünde yer alması beklentisi ağırlık kazanırken ilk etapta bu fonlara olan ilgi de büyümeye yön verecek gibi görünüyor. Yatırımcının yüksek kazanç sağlayacağı bir yatırım fonu olacağı konusunda açıklamalarda bulunan İŞ GYO Genel Müdürü Turgay Tanes atılan bu adımın her iki taraf içinde olumlu sonuçlar doğuracağını iddia ederek yatırımcıların bu fonları öncelikli olarak değerlendirmeleri tavsiyesinde bulundu. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.