Bitkilerinizi Canlı Tutmanızı Sağlayacak Öneriler

Varlığı ile eve çok farklı bir hava katan bitkiler, elektronik eşyalar ile donatılmış evler için büyük savaş veriyor. Karbondioksiti oksijene çevirip, yaşadığımız alana geri veren bitkiler; evlerin olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Fakat iyi bakılmadığı, gerekli özenin gösterilmediği zamanlarda canlı kalmaları pek de mümkün olmuyor.

Bitkiye Uygun Sulama Yapın

Her bitkinin kendine has sulama sistemi bulunur. İlk olarak sahip olduğunuz bitkiyi iyi tanımalı, ihtiyaçlarını bilmeli ve ona uygun bir şekilde sulama yapmanız gerekiyor. Bitkiler, genel olarak yaz aylarında daha fazla sulamaya ihtiyaç duyar ve sürekli kontrol edilmesi gerekir. Kuruduğu görülen bitkiler sulanmalı, havayı kurutan ev eşyaları doğrudan bitki üzerinde çalıştırılmamalıdır.

Yapışan Tozları Temizleyin

Bitkilerin üzerine yapışan tozlar, fotosentez yapması gereken bitkinin bu işlevi gerçekleştirmesini zorlaştırır. Belli aralıklarla yapraklara ya da çiçeklere yapışan tozlar düzenli olarak temizlenmeli, bitkiler; tozlardan en iyi şekilde arındırılmalıdır.

Dış Mekandaki Bitkilerin Bakımı

Bitkileriniz dış mekanda bulunuyor ise düzenli olarak sulamaya, tüm bitkileri eşit ve yeteri kadar sulamaya dikkat edin. Bitkilerin eski çiçeklerini ve yapraklarını budamak, yeni çiçeklerin önünü açar. Budamaya oldukça dikkat edin. Malçlama yaparak toprağın sıcaklığını düzenleyebilir, yüzeyde oluşabilecek buharlaşmayı azaltabilirsiniz. Ayrıca malçlama yöntemi ile yabani otları kontrol altında çok iyi bir şekilde tutabilirsiniz. Bu da bahçenizde oluşacak bakım ve su ihtiyacını en aza indirgemenize olanak sağlar.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz