Bloke Çek ile Tapu Satışı, Emlak Satışında Bloke Çek

Bankaların belli bir komisyon karşılığında sizlere sundukları ve işleme koydukları bloke çek yöntemi daha çok emlak alım satım işlemlerinde tercih ediliyor, ya da yüksek meblağlara sahip olan işlemlerde yine bu yöntem tercih ediliyor. Çek, yıllardır en güvenilir ödeme yöntemlerinden bir tanesi olarak biliniyor fakat en küçük hatada çekin sahte olma durumu söz konusudur ve insanlar bu tip hatalar yapmamak adına az önce de belirttiğimiz gibi bloke çek sistemini tercih ediyorlar. Peki bu sistem ne işe yarar ya da bloke çek sisteminin sizlere ne gibi faydaları var dilerseniz bunlara göz atalım.

Bloke Çek Daha Güvenli

Bankada bulunan hesabınıza bloke konulmasını talep ediyorsanız ve alıcı iseniz şubenin çekini alıyorsunuz bu durumda ödeme alacak kişi belli bir ödeme ile birlikte çeke sahip olabiliyor, yani herhangi bir dolandırıcılık söz konusu bile olmuyor çünkü çek zaten sürekli olarak sizin elinizde kalmış oluyor. Herhangi bir sorun teşkil etmediği takdirde banka gerekli onayı veriyor ve ödeme de kusursuz bir şekilde gerçekleşiyor. Bu sistemi aslında birçok online satış mağazası kullanıyor fakat bloke çek adı altında olmadığını belirtmek gerekiyor. Emlak alım satım işlemlerinde güvenilir bir isimle alış veriş yapmak çok önemli fakat her zaman böyle isimler ile çalışmak nasip olmuyor, işte bu tarz durumlarda sizler de bloke çek sisteminden yararlanarak talebinizi iletebilir ve daha güvenli bir alış verişe merhaba diyebilirsiniz. Bankalar bu konu hakkında sizlere çok daha detaylı bilgi verecektir ve basit bir sistem olduğunu sizler de görebilirsiniz. Hem güvenilir hem de popüler olan bu ödeme sistemi sayesinde paranızın bir başkasında kalması, ya da dolandırılmanız gibi bir durum söz konusu bile olmayacaktır.

Tapu Alım Satım İşlemlerinde Bloke Çeki Kullanın

Herhangi bir gayrimenkul satışında parayı elden almak istemeyen alıcı ile parayı elden vermek istemeyen satıcılarda çok önemli bir uygulamadır. Tapu satış işlemlerinde alıcı ve satıcı parayı almadan imzayı atmamak yada imzayı atmadan parayı vermemek gibi tereddütlerle sık karşılaşılıyor. Bu durumda alıcı veya satıcılardan herhangi birinin fedakarlık yapması gerekiyor. Yada konu başlığımızda belirttiğimiz gibi bankaya gidip bloke çek ayarlayın ve bunu satıcıya verin. Tapu işlemi bittikten sonra yeni tapu ile satıcı bankaya gidip alması gereken miktarı bankadan rahatlıkla alabilir.

Yüklü miktarlarda paraların döndüğü bu gibi satışlarda blokeli çek güvenli bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz