Bodrum ve Kaş’ta Konut Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’nin tatil denildiği zaman akla ilk gelen iki tatil beldesi olan Bodrum ve Kaş aynı zamanda İstanbul’un karmaşası ve yoğunluğundan da kaçmak isteyen kişilerin de ilk tercihi olmayı başarıyor. Sakin ve huzurlu yapısı ile dikkat çeken bu iki bölge şehrin konforunu sunarken aynı zamanda sakinliği ile de insanlara huzur veriyor. Doğal güzellikler ile Türkiye’nin cennet bölgeleri arasında yer alan Bodrum ve Kaş son dönemde tatilcilerin gözdesi konumunda bulunuyor. Artan talep bölgenin konut fiyatlarını da etkilerken Bodrum ve Kaş’ta konut fiyatları hareketlenmeyi sürdürüyor. Peki, Kaş ve Bodrum’da konut fiyatları ne durumda?

Kiralık Konut Arayanlar İçin Kaş Daha Uygun 

Antalya’nın tatil cenneti olan Kaş’ta son dönemde kiralık konut fiyatlarında bir miktar düşüş yaşandığı görülüyor. Satılık konut fiyatlarında artış yaşanırken Kaş kiralık konut fiyatlarında ise düşüş meydana geldi. Yaşanan son düşüş ile beraber Kaş’ta kiralık konutların ortalama metrekare fiyatları 1.234 lira sınırına geriledi. Kaş’ta kendisine ev almak isteyen kişilerin ise ayırmaları gereken bütçe 409 bin lira sınırına ulaşırken bölgede yatırım yapmak isteyen kişiler için ise amortisman süresi 28 yıl olarak açıklandı.

Bodrum’da Fiyatlar El Yakıyor

Türkiye’nin gözbebeği olan Bodrum’da ise hem kiralık hem de satılık konut fiyatlarında artış yaşandı. Son 1 yıllık zaman dilimi içinde satılık konut fiyatlarındaki artış yüzde 22 sınırına ulaşırken ortalama satılık konut fiyatı 442 bin olarak açıklanırken ortalama kiralık konut fiyatı ise 1.980 lira oldu. Amortisman süresi ise 19 sene olarak belirlendi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz