Boğaz Hattında En Pahalı Semt Neresi?

Dizilere ve filmlere konu olan güzelliği ile pek çok kişinin rüyalarını süsleyen İstanbul Boğazı yüksek emlak fiyatları ile de dikkat çekiyor. Boğazın birbirinden güzel yalıları arzı endam eylerken boğazın belirli semtlerinde uygulanan fiyatlar diğer bölgelere göre çok daha yüksek seviyelere çıkıyor. Peki, boğazın en pahalı semti hangisidir?

Bebek Emlak Fiyatları Konusunda Lider 

Emlak fiyatları konusunda liderlik koltuğunu kimseye kaptırmayan Bebek aynı zamanda İstanbul boğaz bölgesinin en seçkin yerleşim yeri olarak ta kabul ediliyor. Bu bölgeyi öne çıkaran bir diğer özellikte bölgede satılık ve kiralık ev oranının son derece düşük olmasıdır. Talebin son derece fazla olmasına rağmen arzın sınırlı kalmasının da bu bölgede fiyatların yükselmesine büyük etkisi olurken bu nedenle Bebek satılık daire ilanları da kısa sürede sonuçlanıyor.

Şu Anda Boğazda Emlak Yatırımı İçin Dönem Çok Uygun

Boğazda emlak satın almak isteyen kişilerin çoğu zaman fiyatların düşmesini bekledikleri görülürken bölgede talebin çok fazla olması satışlarda bu dönemde el altından satışı öne çıkarıyor. Yani evini satmak isteyen kişiler yakınlarına satış yaparken ya da tanıdıkları aracılığı ile konutlarını elden çıkarmayı tercih ediyorlar ki bu da kapalı satışların yapılmasına neden oluyor. Boğazın en pahalı semtleri sıralamasında Bebek bölgesini Maliköy, Kandilli, Arnavutköy ve Yeniköy semtleri takip ediyor. Bu bölgeler her zaman gözde olan bölgeler arasında bulunmaktadır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz