Borcu Yoktur Yazısı Nereden, Nasıl Alınır?

İnşaat harcı ve inşaatı tamamlanan yapılar için alınan belgelerden biride yapı kullanma belgesidir. Ancak yapı kullanma belgesi alınabilmesi için borcu yoktur yazısı verilmesi gerekir. Borcu yoktur yazısı nereden alınır, borcu yoktur yazısı nasıl alınır sorularının yanıtları yazımızda sizleri bekliyor;

Borcu Yoktur Yazısı Nereden Alınır?

Borcu yoktur yazısı Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından verilmekte olup buna ek olarak internetten borcu yoktur yazısı alınması da mümkündür. Bunun için Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesinde yer alan dilekçematik bölümünü ziyaret ederek “borcu yoktur yazısı alma dilekçesi” doldurulması yeterlidir.

Bu dilekçede borcu yoktur yazısı almak isteyen kişinin çeşitli bilgileri istenmektedir. Bu bilgileri doldurup ardından göster butonuna basarak borcu yoktur yazısını almanız mümkündür. Gerçek kişiler için yapılacak olan sorgulamalarda ekranın hemen üstünde yer alan bölüme kimlik numarası bilgisinin girilmesi gerekir. Sorgulama sonucunda borç olduğu bilgisine ulaşılırsa bu durumda öncelikle bu borcun ödenmesi ve sonrasında yeniden sorgulama yapılması gerekir. İlgili borç kapatıldıktan sonra herhangi bir borç bilgisi çıkmadığı için bu durumda borcu yoktur yazısı alınması mümkün olacaktır. Ardından bu yazı ile daha sonraki işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Borcu Yoktur Yazısı Dilekçesi Örneği

İL

VERGİ DAİRESİ ADI

Gönderilecek Kurum

Adı Soyadı/Unvanı

ADRES BİLGİLERİ

MAHALLE

CADDE

SOKAK

SİTE

BLOK

BİNA NO

DAİRE NO

POSTA KODU

İLÇE

İL

İŞ TEL

CEP TEL

E-POSTA ADRESİ

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz