Bornova Gayrimenkul Piyasası

İzmir’in gözde ilçelerinden olan Bornova, gayrimenkul sektöründe gün geçtikçe ilerleme kaydediyor ve piyasa fiyatları da aynı oranda artış gösteriyor. Yoğun olarak konut projelerinin bulunduğu ilçe, gayrimenkul geliştiricileri için önem arz ediyor.

Satılık Gayrimenkul Fiyatları

Bölgede 1+1 büyüklüğündeki dairelerin fiyatı; konumuna, binanın yaşına ve sağladığı sosyal imkanlara göre değişkenlik gösteriyor. Fiyatlar 115 bin TL ve 300 bin TL arasında değişirken, rezidans projelerinde bu fiyatlar 310 bin TL ile 1.150.000 TL aralığında oluyor. 2+1 dairelerin satış fiyatı 145 bin TL ile 825 bin TL arasında olurken, 3+1 büyüklüğündeki dairelerin satış fiyatı ise 155 bin TL ile 1.350.000 TL aralığında oluyor. Daha geniş konut isteyenlerin tercih ettiği 4+1 dairelerin satış fiyatı ise 350 bin TL ve 1.650.000 TL arasında değişkenlik gösteriyor.

Kiralık Gayrimenkul Fiyatları

Kiralık konut fiyatları bakımından oldukça geniş bir aralık sunan ilçe, her türlü ihtiyaca ve talebe göre alternatif sunuyor. Konutların fiyatı; konumuna, ulaşım olanaklarına ve binanın yaşına göre değişkenlik gösteriyor.

1+1 büyüklüğündeki dairelerin kira bedeli bin 100 TL ve 2 bin TL arasında değişiyor. Atatürk Mahallesi’nde sobalı 2+1 büyüklüğünde bir dairenin kira bedeli 700 TL iken, Kazımdirik Mahallesi’nde yeni projelerde yer alan 2+1 büyüklüğünde bir dairenin kira bedeli 2 bin 500 TL’yi buluyor. 3+1 dairelerin kira bedeli 830 TL ile 3 bin 250 TL arasında değişirken, daha geniş bir konut isteyenlerin tercihi olan 4+1 dairelerde ise bu fiyat bin 350 TL ve 3 bin 500 TL aralığında oluyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz