Borsa İstanbul’da Gayrimenkul Sertifikaları İçin Sona Gelindi

Gayrimenkul sertifikaları oluşturularak bu sertifikaların Borsa İstanbul içinde işlem görmesini sağlamak amacı ile yürütülen çalışmalarda sona yaklaşıldı. Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Borsa İstanbul Genel Müdürü görevini yerine getiren Osman Saraç “Proje ortaya atıldığı günden bu yana yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Yakın zamanda projenin tamamlanarak gayrimenkul sertifikalarının Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayacağını söyleyebilirim.” dedi.

İşlemler Hızlandırıldı

Borsa İstanbul çatısı altında gayrimenkul sertifikalarının da işlem görmesini sağlamak amacı ile konunun muhatapları arasındaki görüşmeler en üst seviyede gerçekleştirilmeye devam ediyor. Borsa İstanbul Başkanı Osman Saraç “Sermaye Piyasası Kurulu ile gerekli olan tüm çalışmaları büyük bir titizlikle yürütüyoruz. Gerekli yasal mevzuat düzenlemesinin de yapılması gerekiyor. Yatırımcıları aracı kurumlar ile bir araya getirme konusunda üstün bir gayret gösterilmesi gerekiyor. Türkiye’nin muazzam bir inşaat sektörü var ve bu sektör kesin bir gelecek vadediyor. Bunlarda gayrimenkul sertifikalarını daha da değerli bir hale getiriyor” dedi.

Sertifikalar Sayesinde Körfez Sermayesi Borsaya Taşınacak

Borsa İstanbul ile işbirliği çalışmaları yürüten İslam Kalkınma Bankası körfez sermayesinin ülkemize akışını daha da hızlandırmak için farklı projeler üzerinde çalışmaya başladı. Sektörün büyümesi kadar gelişmesi ve sürekliliğinin garanti altına alınmasını amaçlayan Saraç Borsa İstanbul bünyesinde sürülen ürünlerin çeşitliliğinin arttırılmasının bunun için çok önemli olduğunu belirterek artış gösteren ürünler daha fazla yatırımcı ve daha çok yatırım anlamına geleceğini söyledi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz