Evde boya yapımı dışarıdan göründüğü kadar basit bir iş değil. Aslında bu işlem ucuz bir masrafa da tekabül etmiyor. Özellikle boya sonrası boya lekesi çok fazla can sıkan bir işlemdir. Yinede sizler için boya lekesi nasıl çıkarılır? Boya lekesi nasıl basitçe temizlenir? Bunları derledik. İşte detaylar…

Boya kutusu akıntısı için delik şart!

Teneke olarak aldığınız boya kutularını açtığınız an çekiç yada çivi gibi bir araç ile üst kısımdan bir delik açmanız gerekiyor. Açılan bu delik, kapağın ağzındaki damlayı engelleyecek ve kapalı durumda boyanın dağınık durmasının önüne geçecektir.

Fırçada fazla boyaya dikkat edin!

Boya sırasında boya kutusundan yapılacak olan fırça desteğiyle boya alma işleminde fazladan boya fırçaya gelirse, akacak veya damlayacaktır. Bunun önüne geçmek için, veya sıçramaları en aza indirmek için, bant veya plastik bir kapak yardımıyla fırçayı duvara götürmeden önce orada fazlalığı boşaltın.

Damlaların zemine değmemesi için karton serin

Boya sırasında damlaların yere değmemesi için, kartonları yerlere serebilir ve bir bez gibi kullanabilirsiniz. Kartonların ince olması dar alanlarda esneme yaparak sizi rahatlatacaktır.

Alüminyum Folyo alın!

Hem mutfak hem de banyo boyamasın da eşyalarınızı korumak için alüminyum folyo ile kaplamanız gerekiyor. Eğer boya sırasında tehlikeli veya değerli olan cisimleri korumazsanız, sonradan sizin için sorun olabilir. Özellikle priz ve elektrik düğmelerini koruyun.

Havuz makarnası gerekli!

Boya sırasında fırçalarınızı köpük halinde olan havuz makarnası üzerinde tutabilirsiniz. Böylelikle etrafı daha fazla koruyabilir ve boya sonrası temizliği daha basit bir hale getirebilirsiniz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz