Hong Kong’da Ev Gezmek 1 Milyon Dolar!

Dünya genelinde en yüksek emlak fiyatlarının görüldüğü Hong Kong’da yeni inşa edilen lüks bir evi satın almak isteyenler, evi gezmek için 1 milyon dolar değerinde depozito ödemek zorunda oluyor.

1 Milyon Dolarlık Depozito Bedeli

En yüksek emlak fiyatları ile adını duyuran Hong Kong’da yeni inşa edilen binalardan lüks bir ev satın almak isteyenler, evi gezip görebilmek için 1 milyon dolar değerindeki depozito bedelini ödemek zorunda.

Emlakçılar, Victoria Harbor manzaralı daireleri ziyaret edip, görmek isteyenlerden 7 milyon Hong Kong doları yani 900 bin dolar depozito bedeli talep ediyor. Depozito olarak ödenen ve evin satın alınmaması durumunda bir kısmı iade edilen bu para karşılığında, evin talipleri için dairede 90 dakikalık bir gezi düzenleniyor. Depozito bedelini ödeyen kişilerin, evi satın alabilmek için açık arttırmada yarışması gerekiyor.

 Konut Fiyatlarında Yüzde 170 Artış

Hong Kong’daki konut fiyatlarının adeta patlama yaşadığını gösteren lüks kompleks, kentin önde gelen müteahhitlerinden olan Sun Hung Kai Properties tarafından inşa edildi. Genişliği bin 200 ile bin 600 metrekare arasında değişen dairelerin fiyatı ile ilgili henüz herhangi bir açıklama yok. Bölgede yer alan benzer dairelerin bu aylık satış fiyatı 8,5 milyon dolar olmuştu.

Hong Kong Bölge Konseyi üyesi Paul Zimmerman, “Bu durum kentteki emlak sektörünün nasıl bir noktaya ulaştığını gösteriyor açıklamasını yaptı. Kentteki konut fiyat artışı 2009 yılından bu yana yüzde 170 oranında oldu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com






_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz