2019 yılıyla beraber gayrimenkul satış ve kiralama hedefleri belirlenmeye devam ediyor. Bu sene daha fazla satış olması için daha çok kiralama olması için gayrimenkul danışmaları neler yapması gerekiyor? 2019 yılında müşteriler kimler olacak?

İşte 2019 yılında ev alacak ve kiralayacak 5 müşteri 

1- Yabancılar

2018’de yabancı konut satış rakamlarının aynı şekilde 2019’da da devam etmesi öngörülüyor.

Özellikle 2644 sayılı Tapu Kanunu gereğince 18 Mayıs 2012‘de yürürlüğe girmiş olan 6302 sayılı Kanun değişikliğinin 35. fıkrasında yabancı uyruklu gerçek kişilerin ülkemizde taşınmaz edinmesine karşılık şartlar artık yok. Yabancı uyruklu olan kişiler, kanuni sınırlamalara uyarak, ülkemiz içerisinde her türlü işyeri, konut, arsa ve tarla alabilirler.

2- Yeni evliler

Özellikle çiftlerin bahar ve yaz aylarında evlenmeyi tercih etmesi beraberinde bir konut satışı yada kiralama durumunu ortaya çıkarıyor. Bu bakımdan bahar ayına girmeden gayrimenkul danışmanları konut satış ve kiralama konusunda daha dikkat etmesinde fayda olacaktır. Yeni evlililere pratik çözümler sunarak, masrafları ve yaşam kolaylığına dair durumları ele alarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

3- Üniversite öğrencileri ve çocuklu aileler

Söz konusu okul ve eğitim olunca, taşınacak veya yeni ev alacak kişilerin okula yakın bir yer arayacağı kesin. Mutlaka okula yakın evleri ve kiralamaları değerlendirin. Satış veya kiralama yaparken, okula yakınlık durumlarını ele alın. Özellikle bu dönemde üniversiteye yakın kiralık evler dikkat çekiyor.

4- Emlak yatırımı yapmak isteyenler

2019 yılını bir nevi konut fiyatlarının düşmesiyle bu aylarda yatırım fırsatı olarak görenlerle karşılaşmanız mümkün. Özellikle yatırım söz konusu olunca ilk akla 1+1 ve 2+1 konutlar çıkıyor. Ancak konutun okul, hastane ve alışveriş merkezine yakın olması büyük önem taşıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz