Arsa Tapu Harcı

Yaşanan tüm gelişmeler ve sorunlara rağmen fiyatlar düşse de yeniden artması mümkün. Bu günlerde konut yada imarlı arsa alınması daha az risk anlamına geliyor.

Küçük tasarruf yapman isteyenlerin elinde para olduğu zaman bu tasarrufu finansal yatırım olarak altın, dolar gibi kullanmak istiyor yada konut almayı hatta borsadan hisse senedi almayı düşünüyorlar.

Bu kriz zamanında dolar ve altının rağbette olduğunu düşünmek mümkün. 17 Nisan ile biten haftada yurt içi döviz mevduatı 485 milyon dolar artış kaydederek 195,6 milyar dolara kadar yükseldiğini biliyoruz. Dolar 7 liraya ulaştığında dolar alanlarda endişe olduğunu da biliyoruz.

Dolar yeniden düşecek mi?

Elbette dünyada dolar endeksi düşüşe geçti. Önceki 100.3 seviyesi geçtiğimiz gün 99.987 seviyesine kadar düştü. Bu durumda artış da kaydedilebilir. Doları etkileyen faktörlere baktığımızda, ABD’de işsizlik sigortası başvuru sayısı 4,5 milyona kadar ulaştı. İşsizlik arttığı zaman istikrar sorunu ortaya çıkıyor ve doların düşmesi söz konusu oluyor.

Bir yandan petrol fiyatlarının düşmesi ABD’nin ithalattan dolayı dünyaya daha az dolar çıkarması anlamına geliyor. Aslında tersine bakılacak olursa doların artışı yönünde bir etki sunuyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz