Burada Arsası Olanlar Yaşadı!

Kırklareli – Edirne sınırları içerisinde yer alan ve halihazırda inşaatına devam edilen duble yol güzergâhında arsası bulunanlara adeta piyango vurdu. Çünkü devlet tarafından istimlak edilmek sureti ile alınan ve duble yol inşaatında kullanılacak olan arsa sahiplerine devletin normal arsa değerinin 4 katı para ödediği iddia edildi.

Dönüm Başına 20 Bin Lira Ödendi

Devletin duble yol güzergâhı üzerinde tarlası bulunan kişilere dönüm başına 20 bin lira ödeyerek istimlak çalışmalarını tamamladığı belirtiliyor. Aynı güzergâh üzerinde bulunan tarlaların normal değerlerinin dönüm başına 5 bin lira olduğu belirtilirken devletin normal değerinin 4 katı bedel ödeyerek istimlâk çalışması yapması ise dikkat çekti. Bunun en önemli nedeninin çalışmaların istimlâk davaları ile sekteye uğratılmasının engellenmesi olduğu iddia edilirken projenin bitirilmesi için ekipler vardiyalı olarak kesintisiz olarak çalışmalara devam ediyor.

Tamamlandığında Uzunluğu 47 Bin Metreyi Geçecek

Kırklareli – Edirne duble yolu için çalışmalara 2013 yılında başlanırken ekipler çalışmalarını çift vardiya ile kesintisiz bir şekilde gerçekleştirerek projeyi hızlı şekilde bitireceklerini söylemişlerdi. Geride kalan süre boyunca çalışmaların büyük bir bölümü tamamlanırken duble yolun tamamlandığındaki toplam uzunluğunun 47 bin 510 metre olacağı belirtiliyor. Şimdiye kadar bazı etaplar tamamlanırken aynı zamanda derelerin üzerinden geçecek olan köprülerin de büyük bir bölümünün yapımı tamamlanmış durumda. Duble yol inşaatı tamamlandığında güzergâhı kullanacak olan sürücülerin yolculukları büyük oranda kısalacak ve hat üzerindeki trafik yoğunluğu büyük oranda azaltılmış olacak.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz