Sisdağı Yaylasındaki Çarpık Yapılaşma Havadan Görüntülendi

Geride bıraktığımız günlerde Trabzon’da gerçekleştirilen özel bir otelin açılışına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bölgenin geleceği için yaylaların korunmasına öncelik vereceklerini duyurmuştu. Bakan bu konuda atacakları ilk adımın ise yaylalardaki kaçak yapılaşmanın önüne geçmek olacağını belirterek yaylalardaki kaçak yapıların yıkılacağını dile getirmişti.

Sisdağı Yaylası Resmen Katledilmiş

Yayla turizmi denildiği zaman hiç tartışmasız akla ilk gelen yerler arasında yer alan Sisdağı Yaylası üzerinde havadan yapılan çekimde yaylanın içler acısı hali gözler önüne serildi. Eşsiz bir doğa harikası olan yayla Trabzonlu ve Giresunlu vatandaşlar tarafından ortak olarak kullanılan çok sayıda yayla evine ev sahipliği yapıyor. Ancak çarpık olarak gelişigüzel yapılan evler ne yazık ki son derece kötü bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olmuş durumda.

Kaçak Yapılar Yıkılmaya Başlandı

Bakan Soylu tarafından yapılan açıklamanın ardından şu ana kadar 11 kaçak yapının yıkıldığı belirtiliyor. Ancak bölgede çok sayıda kaçak yapının bulunması bu yıkımların ne kadarının yapılabileceği konusunda soru işaretleri oluşturuyor. Bölge halkı ise kaçak yapıların yıkımına son derece sert bir şekilde karşı çıkıyor. Bölge halkının bu konudaki en büyük dayanakları ise bu yapıların çok eski olması ve dededen kalan evlerin artık kendi yerleşim yerleri haline gelmiş olması. Yine bu yapıların nerede ise tamamının elektrik ve su aboneliklerinin bulunması da vatandaşın daha önce onay verilen bu yerlerin şimdi yıkılamayacağını savunmalarına neden oluyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz