Bursa Emlakta En Hızlı Kazandıran Şehir Oldu 

Zingat tarafından hazırlanan son bölge raporu sonuçlarına göre Türkiye’nin 7 büyük şehri arasında amortisman süresi en kısa olan şehir Bursa oldu. Aralarında İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kocaeli ve Antalya şehirlerinin yer aldığı Türkiye’nin en büyük 7 şehrini kapsayan araştırmaya göre Bursa emlak yatırımı yapan kişilerin bu yatırım için harcadıkları tutarı en kısa sürede geri aldıkları şehir oldu.

Gayrimenkul Amorti Süresi Nedir?

Gayrimenkul yatırımı için ayrılan tutarın kira gelirinden kendisini karşılama süresine gayrimenkulde amorti süresi adı verilmektedir. Bu süre ne kadar kısa olursa gayrimenkul yatırımı o kadar başarılı demektir. Yine bu sürenin çok daha kısa olduğu şehirler ile bölgeler gayrimenkul yatırımına en uygun olan yerler olarak kabul edilir. Kira gelirinin gayrimenkul yatırım tutarına bölünmesi ile hesaplanan amortisman süresi bölgenin ulaşım, sosyal imkanlar, eğitim, sağlık ve yatırımlar açısından zenginliğine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bu gibi imkanlardan dolayı zengin olan yerlerde kira daha yüksek olduğu için amortisman süresi düşmektedir.

7 Şehir Arasından Bursa Birinci Oldu 

Gayrimenkul yatırımının değerini belirleyen en önemli kriter olarak kabul edilen amortisman süresi için 18 senelik amortisman süresi ile birinciliği Bursa elde etti. Bursa’yı 19 yıllık amortisman süresi ile Antalya, Ankara ve İzmir illeri takip ederken İstanbul, Adana ve Kocaeli illerinin amortisman süreleri 20 yıl olarak belirlendi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz