Bursa Emlakçılar Odası Başkanı Erdal Çelebi tarafından yapılan açıklamalara göre, Osmangazi Köprüsü ile birlikte üç yıl içerisinde Bursa’nın birçok ilçesinde inanılmaz değer artışı

Bursa’daki Konut Fiyatları Tavan Yaptı
Bursa Emlakçılar Odası Başkanı Erdal Çelebi tarafından yapılan açıklamalara göre, Osmangazi Köprüsü ile birlikte üç yıl içerisinde Bursa’nın birçok ilçesinde inanılmaz değer artışı söz konusu oldu.
Yüzde 100 – 200 Arası Değer Artışı
Osmangazi Köprüsü’nün ardından Bursa’da gözle görülür bir değer artışı yaşandı. Bazı ilçelerde yüzde 100 oranında, bazı ilçelerde ise yüzde 200 oranında değerlenme söz konusu oldu. Bursa’da ulaşım imkanları iyi olan, metroya yakın ve şehir merkezinde bulunan bir sitedeki yeni inşa edilen 2+1 tipteki dairenin fiyatı 410 bin TL ve 3+1 tipteki dairenin fiyatı da 500 bin TL civarından alıcı bulabiliyor. İstanbul’da aynı özellikleri barındıran dairelerden 2+1 olanları 700 bin TL ve 2 milyon TL arasında, 3+1 olanları ise 1 milyon TL ve 4,5 milyon TL arasından alıcı bulabiliyor.
Önümüzdeki Yıllarda İmar Planı Değişecek
Bursa Emlakçılar Odası Başkanı Erdal Çelebi, İstanbul’a kıyas ile Bursa’daki gayrimenkul fiyatların daha uygun bir şekilde prim yaptığını belirtirken açıklamalarını, “Yatırım yapmak için Bursa cazibe merkezi oldu. Özellikle yatırım amaçlı emlak ve arsa almak isteyenler kazançlı çıkar. Bursa’nın planları 5 milyon nüfusa göre yapıldı. Bu imar planları değişip yeni alanlar açılması 1-2 yıl içinde gerçekleşir. O zaman da buraya yatırım yapanlar önemli kazanımlar elde eder” şeklinde yaptı.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.