İstanbul Tüneli Görücü Listesinde Yer Alıyor

 

Büyük İstanbul tüneli ve 1915 Çanakkale köprüsü gibi büyük projeler Amerika’ya görücüye çıkacak olup, ilk kez bu şekilde kapsamlı bir projede öneri olarak sunulacak.

Washington’dan Uluslararası Yollar Federasyonu Başkan Yardımcısı Magid Elabyad ile ABD eski Başkanı Barack Obama’nın Ulaştırma Hizmetlerinden Sorumlu Danışmanı ve Federal Ulaştırma Dairesi Eski Başkanı Joe Toole, ABD’nin yeni yol projeleri için bir araya gelecek olup, bu projelerde öneriler arasında Büyük İstanbul tüneli ve 1915 Çanakkale köprüsü de öneriler arasında yer alacak. İş adamlarına sunulacak olan bu mega projeler arasında yer alan ülkemize ait projelerin bulunması oldukça önemli bir konu olacak.

3 ile 6 Ekim arasında gerçekleşecek olan 3. Uluslararası Karayolları Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı İstanbul’da gerçekleşecek olup, bu fuara aynı zaman da dünya genelinden katılımlar olacak. ABD, Birleşik Arap Emirlikleri, Hindistan, Nijerya, Sudan, Tayland, Gine, Malezya, Irak’tan karayolu idareleri katılımı gerçekleştirecek ülkeler arasında yer alırken onlarda kendilerine ait olan projelerin sunumlarını gerçekleşecektir.

 

ABD Yol Açacaklar!

 

Joe Toole ile Magid Elabyad’ın fuara katılması ve önerileri kabul etmek için İstanbul’a gelmesi oldukça önemli bir gelişme olup, ABD’nin yeni yol projeleri arasında yer alması planlanan İstanbul Tüneli ve 1915 Çanakkale Tüneli ülkemizin önemli bir yerde bulunduğunu göstermektedir. Amerika’dan ilk kez önemli bir konuğun ülkemizde yer alması ABD ile aramızda ciddi kapıların açılmasını da sağlayacaktır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz