Aremas Gayrimenkul Kurucusu ve Genel Müdürü Vedat Arslan, gayrimenkul sektöründeki son değişikler ile ilgili bazı açıklamalarda bulunurken, 3+1 ve 4+1 tipteki konutların satışların

3+1 ve 4+1 Konut Satışlarında Artış Var
Aremas Gayrimenkul Kurucusu ve Genel Müdürü Vedat Arslan, gayrimenkul sektöründeki son değişikler ile ilgili bazı açıklamalarda bulunurken, 3+1 ve 4+1 tipteki konutların satışlarında artış gözlemlendiğini de vurguladı.
Stokun Yüzde 65’i Satıldı
Aremas Gayrimenkul Kurucusu ve Genel Müdürü olan Vedat Arslan, gayrimenkul sektöründeki gelişmeler ve değişimler ile ilgili açıklamalarda bulunurken, 3+1 ve 4+1 tipteki büyük daire satışlarının proje başında büyük oranda satıldığını belirtti. Vedat Arslan, Bahçeşehir’de satışı yapılan ve 200’e yakın 3+1 stoku bulunan projenin, yüzde 65’lik bir oranını 6 aylık bir süre içerisinde sattıklarını ve bu durumun yatırımcının ilgisinin azalması, oturumcu sayısının yükselmesi ile ilgili olduğunu ekledi.
Proje Pazara Uygun Hazırlanmalı
Vedat Arslan, ülkede konut ihtiyacının bulunduğunu, proje hazırlanırken müşterinin beklentilerinin ve taleplerinin de göz önünde bulundurulması gerektiğini şu sözleri ile belirtti;  “Bir projeyi tasarlarken kim alacak, burada oturacakların beklentisi ne olacak, yaşama dair trendleri ne yönde ilerliyor, bir konut projesinden ne bekliyorlar gibi sorulara cevap vererek ürün karmasına karar veriyoruz. Daha sonra bu kitleye nereden ulaşırız sorusuna cevap vererek pazarlama stratejisi oluşturuyoruz. Eğer müşteri beklentilerine uygun ürün ortaya koyabiliyor ve müşteriye doğru kanallardan, doğru mesajla ulaşabiliyorsanız ve müşterinin ödeyebileceği bütçeler çerçevesinde hareket edip, ödeme planlarınızı da buna uygun yapabiliyorsanız Türkiye’de konut talebi var ve ürününüzü her zaman satarsınız”

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.