Büyükçekmece’de Villa Sayısı Artıyor

Avrupa Yakasında bulunan ve sürekli olarak gelişime, yeniliğe açık olan ilçeler arasında ilk sıralarda yerini edinen Büyükçekmece’deki villa projeleri gözle görülür bir artış gösteriyor.

Müteahhitlerin İlgisi Büyükçekmece’de

Son dönemlerde Avrupa Yakasında inşaat sektörünün büyük hareketlilik gösterdiği Esenyurt ve Beylikdüzü’nde aynı orantıda nüfusun da artması nedeni ile gürültü ve kalabalıktan uzaklaşmak isteyenlerin ilk tercihi Büyükçekmece oldu. Müteahhitler de bu durumu göz ardı etmeyip, ilçede müstakil ve bahçe içerisinde yaşam olanağı sağlayan villa projelerine yöneldi.

Büyükçekmece’deki Konut Fiyatları

Büyükçekmece’de 2016 yılı içerisinde yapılan konut satışları 5 bin 710 adede ulaşmış olup söz konusu konut satışları, 2017 yılının Ocak ayı içerisinde 348 adede, Şubat ayı içerisinde 331 adede, Mart ayı içerisinde 605 adede ve Nisan ayı içerisinde 502 adede ulaşıyor ve fiyat ortalaması 3 bin 300 TL olarak belirleniyor. Konutların Mayıs ayındaki fiyat ortalaması ise 3 bin 327 TL olup, bir yıllık değişimde yüzde 7,34 oranında artış gözlemleniyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz