Büyükçekmece’deki İmar Planları Tamamlanıyor!

Büyükçekmece içerisinde yapılan imar planlarında sona gelindi. Yapılan çalışmaların hızlandırılmasıyla birlikte, gerekli hazırlıklar tamamlandı. Bu alanda çalışmaları takip eden Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, konu hakkında gerekli açıklamaları vatandaşlarıyla paylaştı.

İmar Planlarında Son Rötuşlar Yapılıyor

İmar üzerine yapılan planlarda son hazırlıklar yapılıyor. Bu alanda çalışmalar yapan Büyükçekmece Belediyesi hazırlıkların kısa süre içerisinde tamamlanacağını duyurdu. Aynı zamanda yapılan planların ve geliştirilen çalışmaların vatandaşlara da katkı sağlayacağı belirtildi.

Büyükçekmece Belediyesi Eylül Ayı Oturumunu Gerçekleştirdi

İmar çalışmaları üzerine yoğunlaşan Büyükçekmece Belediyesi Eylül ayı içerisinde yeni toplantılar düzenledi. Son toplantısını Kamiloba Mahallesi Yılmazlar Kıraathanesi’nde yaptı. Yapılan toplantıda, belirlenen gündem maddeleri tartışıldı ve bu maddelere yenileri eklendi. Eklenen maddelerin belirlenen içeriklerine bağlı olarak; halkın yüzünün güleceği ve vatandaş için olumlu gelişmelerin yaşanacağı düşünülüyor.

Emlak Vergisinde %5o Oranında İndirim Müjdesi Verildi

Emlak üzerine çalışmalar yapan ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’yla ortaklaşa çalışan Büyükçekmece Belediyesi, emlak vergileri üzerine indirim yapacağını belirtti. Vergiler her yıl hesaplanmakta ve ülke ekonomisine bağlı olarak değişebilmektedir. Bu sebeple belirlenen yüzdelik oranlarda ekonomi bazında değişiklik göstermektedir. Yapılan değişiklikler her geçen gün artmakta ve indirim oranları yükseltilmektedir. Bu sayede de teşvik politikaları kapsamında amaç doğrultusunda hizmet verilmektedir. Son olarak yapılan açıklamaya bağlı olarak emlak vergisi oranlarının %50 oranında azalacağı ve indirime gidileceği vatandaşlara duyurulmuştur.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz