Yeni projeleri ile hedefi yükseklerde tutan Büyükçekmece, şu sıralar 3 bin konutluk kentsel dönüşüm projesi adına planlamalara konu oluyor. Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akg

3 Bin Konutluk Kentsel Dönüşüm Projesi
Yeni projeleri ile hedefi yükseklerde tutan Büyükçekmece, şu sıralar 3 bin konutluk kentsel dönüşüm projesi adına planlamalara konu oluyor. Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün ve gayrimenkul sektörü temsilcilerinin bir arada bulunduğu toplantıda Büyükçekmece’nin durumu ve kentsel dönüşüm projesi hakkında açıklamalar yapıldı.
3 Bin Ev Yenilenecek
Büyükçekmece’de 3 bin konut kapsamında kentsel dönüşüm çalışmaları planlanırken, 1000 yat kapasiteli marina ve deniz üstüne otel yapımı da gerçekleştiriliyor. Yapılan çalışmaların bölgenin istihdamını arttırması ve değerinin yükseltmesi bekleniyor. 
Mevcut durumda 17 bin villa bulunan ilçede, 30 bin yeni villanın da yapılması planlanırken kamunun ve özel sektörün yatırımları da son hızla devam ediyor. 1000 yat kapasiteli marina, 500 dönümlük alanda kurulan film platosu ve deniz üstüne inşa edilen 5 yıldızlı otel bölgenin cazibesini arttırıyor. Kentsel dönüşüm projesi kapsamındaki çalışmalarla bölgedeki 3 bin evin yenilenmesi planlanıyor.
Nüfus Yaz Aylarında 1 Milyonu Aşıyor
Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, ilçenin nüfusunun 1986 yılından bu yana fazlasıyla yükseldiğini, ve bu nüfusun yaz aylarında daha da arttığını belirtti. Akgün’ün açıklamaları, “O günlerde yaklaşık 25 bin olan nüfus bugün 350 bin. Yaz aylarında ise 1 milyonu aşıyor. Son yıllarda çok çok katlı binalar yapıyoruz. Bu da insan ilişkilerini olumsuz yönde etkiliyor. Yapılaşmanın yaşam kültürüne etkileri oldukça güçlü. Büyükçekmece’de daha az katlı yapılar hayata geçiyor. Villa ve lüks konutlar yapılıyor. Bunu orta ve alt gelir gurubu için de sağlayabilir miyiz tartışmak gerek” şeklinde oldu. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.