Cafe Restaurant Açmak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Son dönemin en popüler iş fikirleri arasında yer alan kafe açmak ya da restaurant açmak için aranılan kriterlerin tümünün karşılanması gerekmektedir. Kurduğunuz hayali gerçekleştirmek ve kendi işinizin sahibi olmak istiyorsanız önceliğiniz her zaman sonrasında sorun yaşamamak adına yasal prosedürleri iyi bir şekilde inceleyerek bu sorumlulukları istisnasız olarak yerine getirmektir. Peki, cafe restaurant açmak için gerekli belgeler nelerdir?

İlk Olarak Bir SMMM İle Anlaşın

Bu tip bir oluşum için karar verdiyseniz ilk olarak bir Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ile anlaşmanız en doğrusu olacaktır. Çünkü muhasebeciniz size yapmanız gereken tüm yasal işlemler hakkında en doğru bilgiyi verecektir. İlk gitmeniz gereken yasal kurum vergi dairesidir. Vergi dairesi ziyaretinde;

  • Muhtardan ya da noterden onaylı nüfus cüzdan sureti,
  • İkametgah senedi,
  • Başvuru dilekçesi,
  • İşe başlama tutanağı,
  • İmza beyannameleri,
  • Faaliyete geçilecek olan dükkân size aitse tapusu, değilse işyeri kira sözleşmesi evraklarını teslim etmeniz istenir.

Belediyeyi Ziyaret Ederek İlgili Süreci Başlatın

Restaurant ya da kafe açmak isteyen kişilerin bunun için belediyeden gerekli izinleri alması istenir. Belediyeyi ziyaret ederek sizden yerine getirilmesinin istendiği yasal prosedürleri öğrenin. Ödemiş olduğunuz tüm makbuzları saklayın ve yine istisnasız tüm süreci kendiniz takip edin. Bu sayede işlerinizin uzamasına neden olabilecek hataları en başından tespit ederek düzeltebilirsiniz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz