Sitelerde toplu bir şekilde gerçekleştirilemeyecek durumlarda özel tercihler uygulandığı zaman bazı kurallara dikkat etmek gerekiyor. Bu bakımdan cam balkon yaptırmak isterseniz eğer komşularınızdan izin almanız şart.

Son haberlere göre Avukat Feride Hilal İmal sorulan sorulara cevap verdi. Sitede oturan kişilerin daire içi tadilat yapma durumuna yönelik cam balkon yapılabilir mi? Sorusuna karşılık bazı açıklamalarda bulundu.

Cam balkon yaptırırken dikkat edin!

Sitelerde toplu bir şekilde yapılamayacak olan ve özel tercihler için uygulanacak olan durumlarda hepimizin dikkatli davranması gerektiği belirtildi. Kanun kapsamında dış cepheye bakan kapıların veya pencere gibi balkonlar ortak alan olarak biliniyor. Site içerisinde yer alan balkonlarda raylı bir sitem üzerinde çerçevelenmesi için toplu sitelerde 5’de 4 oranında oy alınması gerekiyor.

Eğer onay alınmaz ve cam balkon yaptırırsanız, maliklerin izni olmadığı için veya mimariye aykırı olduğu için balkonlarınızın eski hale getirilmesi istenilebilir. En güzel durum ise maliklerden izin alarak balkonunuza cam yaptırmanız olacaktır. Noterde düzenlenecek 5/4 oranında bir dilekçe ile işinize başlayabilirsiniz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz