Çamlıca Kentsel Dönüşüm Projesi İçin Anlaşma Olmayan Evlere Dokunulmayacak 

İstanbul’da kentsel dönüşümün sıkıntılı bir şekilde ilerlediği Çamlıca için en yetkili isimlerden biri olan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki özel açıklamalarda bulundu. Çamlıca kentsel dönüşüm çalışmalarında yıkımlara başlandığını belirten Bakan Özhaseki kesinlikle yıkıma itiraz eden kişilerin evlerine dokunulmayacağını belirterek amaçlarının insanların can ve mal güvenliğini sağlayacak depreme dayanıklı konutlar üretmek olduğunu vurguladı.

Çamlıca Kirazlıtepe Kentsel Dönüşüm Projesi Örnek Olacak 

Çamlıca’da kentsel dönüşüme ilk olarak Kirazlıtepe’de başlanırken projenin örnek kentsel dönüşüm projesi olması da önemini arttırıyor. Üsküdar Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve TOKİ işbirliği ile hayata geçirilen projede ne yazık ki hala ciddi sorunlar bulunuyor. Yıkım kararı alınan bölgede taşınmaz malları olan bazı vatandaşlar yıkıma itiraz ederken Bakan Özhaseki kentsel dönüşümün önemine vurgu yaparak insanları sağduyulu olmaya çağırdı.

Türkiye’deki Deprem Riski Unutulmamalı

Bakan Özhaseki Türkiye’nin deprem riski yüksek bir coğrafya üzerine kurulu olduğunu dile getirerek son 100 yıllık zaman dilimi içinde Türkiye’de yaşanan depremlerin 83 bin kişinin hayatını kaybetmesine neden olduğunu hatırlattı. Büyük bir depremin kapıda olduğunun unutulmamasını isteyen Özhaseki vatandaşın mağdur olmaması için kamu kuruluşlarını kentsel dönüşüm havuzuna eklediklerini belirterek vatandaşların da bu konuda kendilerine yardımcı olmalarını istedi. Vatandaşlara evleri yapılana kadar devletin kira yardımında bulunacağını belirten Bakan yeni yapılan evlerin değerinin eskiye oranla en az 3 kat artacağına dikkat çekti.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz