Temeli geride bıraktığımız Mart ayı içerisinde atılan Çanakkale 1915 köprüsü tamamlandığında hem dünyanın en uzun köprülerinden biri olarak kayıt altına alınacak hem de Marmara Böl

Dünyanın En Uzun Köprülerinden Biri Olacak!
Temeli geride bıraktığımız Mart ayı içerisinde atılan Çanakkale 1915 köprüsü tamamlandığında hem dünyanın en uzun köprülerinden biri olarak kayıt altına alınacak hem de Marmara Bölgesinin değerine değer katacak. Köprü tamamlanarak hizmet vermeye başladığı dönemde Marmara Bölgesi artık ring olarak dolaşılabilecek ve köprü ile beraber otoyol projesinin son ayağı da tamamlanmış olacak. 
Gayrimenkul Fiyatları Şimdiden Yükselmeye Başladı 
Köprünün en erken 2023 yılında devreye girmesi beklenirken köprü inşaatının başlaması ile beraber köprünün geçiş güzergâhında yer alan arsa ve konut fiyatlarında şimdiden yükseliş yaşandığı görüldü. Türkiye Cumhuriyetinin 100. Kuruluş Yıldönümü kutlamaları kapsamında 2023 yılında tamamlanarak açılış töreninin düzenlenmesi beklenen Çanakkale 1915 köprüsü hattında bulunan konut fiyatları kadar arsa fiyatlarında da anlamlı yükselişler yaşandığı dikkat çekti. Köprü tamamlandığında büyük otoyol projesi de tamamlanmış olacak ve Marmara bölgesinde artık ring olarak dolaşılması sağlanacak. 
Dünyanın En Uzun Köprüsü O Olacak 
Çanakkale köprüsü tamamlanarak hizmete açıldığında ayak açıklığı projeye göre 2 bin 23 metre olacak. Bu da Çanakkale 1915 köprüsünün dünyanın en uzun köprüsü olarak kayıtlara alınması anlamını taşıyor. Köprü Gelibolu, Lapseki ve Şekerkaya arasında bir bağlantı görevini üstlenecek ve bu 3 noktayı birbirine bağlayacak. Bu bağlantı sayesinde Marmara Bölgesindeki tüm kentler birbirleri ile kolay bir şekilde bağlanırken Avrupa ülkeleri ile olan bağlantı da kolaylaştırılmış olacak ve bu da bölgenin değerini büyük oranda arttıracak. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.