Gelibolu Gayrimenkulde En İyi Dönemini Yaşıyor

 

Gelibolu, özellikle değişen gayrimenkul fiyatları sonrasında pek çok fırsatı sakinlerine sunuyor. Hatta bu noktada bölgenin gayrimenkulde altın çağını yaşadığı yorumunu yapmak dahi mümkün oluyor. Özellikle 1915 Çanakkale Köprüsü güzergahında yer alan Gelibolu, yeni yatırımların yapıldığı bir bölge olarak anılıyor. Nitekim bu durum, doğrudan bölgenin gayrimenkul piyasasına olumlu katkılar sağlıyor.

 

Gelibolu Gayrimenkul Fiyatları

 

Belirtilenlere göre ilçede daha önce metrekaresi 5 ile 10 TL arasında değişen tarla fiyatları şu anda 100 TL seviyesine çıkmış durumda. Özellikle ülkenin üçüncü büyük yatırımı olarak bilinen Çanakkale 1915 Köprüsü’nün ayaklarının kurulduğu ilçede buna bağlı gayrimenkul çağı yaşanıyor. Gelişen olumlu ivme sonrasında artan tarla ve arsa fiyatları elbette gayrimenkul üzerine doğrudan etki ediyor.

Mülk sahibi kişiler, artan fiyatlardan belirli ölçüde memnun. Bölgenin kalkınması ve satışlardan daha fazla kazanç sağlaması mümkün gözüküyor. Üstelik üç yıl önceye göre 5 – 10 TL arası değişen metrekare fiyatlarının 100 TL bandına çıkması, değişimi oldukça güzel bir şekilde gözler önüne seriyor.

 

Gelibolu Arsa Piyasası

 

Gelen bilgilere göre Gelibolu’daki imarlı arsa fiyatlarında da değişimin yaşandığı söylenebilir. İlçe merkezinde bulunan yüzde 40 imarlı arsalar, 1200 TL ile 1500 TL arasında değişen fiyatlar ile alıcı buluyor. Aynı zamanda ilçe merkezine yakın imarlı arsaların fiyatları da 600 TL ile 1000 TL arasında değişkenlik gösteriyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz