Çatı Katı Evlerde Dekorasyon

Yaşam alanlarının hem çok daha güzel görünmesini hem de çok daha verimli bir şekilde kullanılmasını sağlayan dekorasyon önerileri her geçen gün gördüğü ilgiyi arttırmaya devam ediyor. Özellikle de çatı katı gibi özel alanlarda dekorasyon çok daha büyük bir önem taşıyor. Peki, çatı katı evlerde dekorasyon nasıl yapılır?

Çatı Katı Dekorasyonu İçin Pratik Fikirler Nelerdir?

Genelde küçük ve çatısı alçak olduğu için atıl durumda bırakılan çatı katları aslında birkaç küçük dokunuş ile son derece hoş yaşam alanlarına çevrilebilmektedir. Uygulamaya koyacağınız küçük dekorasyon firakları ile bu boş alanı çocuğunuz için eşsiz bir odaya, kendiniz için home ofise, aileniz için ise hoş bir sinema odasına çevirebilirsiniz.

Çatısında Cam Tavan Varsa Kesinlikle Yatak Odası Yapılmalı

Çatısında cam bölme yer alan çatı katları kesinlikle yatak odası olarak değerlendirilmesi gereken alanlardır. Camın tam altına yerleştirilecek yatak ile tüm gece gökyüzünü izleyebilir, yıldızları seyrederek uykuya dalma ayrıcalığı yaşayabilirsiniz. Bu odayı çocuğunuz için dekora edecekseniz bu durumda çatının tümünü gökyüzü gibi tasarlayabilir, küçük gezegenler ve yıldızlar ile odaya bambaşka bir hava katabilirsiniz.

Hobi / Oyun Odası Olarak Tasarlayabilirsiniz

Bu alanı kullanabileceğiniz bir diğer fikir ise hobi / oyun odası olarak tasarlamaktır. Sevdiğiniz hobilerinizi yaparak hoş vakitler geçirebileceğiniz bu alan aynı zamanda rahat koltuklar ve büyük ekran televizyon ile oyun oynama zevkinizi de ikiye katlayacaktır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz