Cazibe Merkezleri İlleri

Cazibe merkezleri programı kapsam alanında olan yatırımlara destek verilmesi konusunda alınan karar 25 ocak 2018 tarihi itibari ile resmi gazetede yayınlandı. Alınan karar kapsam alanında görece az gelişmiş olan bölgelerde yapılan yatırım ortamını arttırarak iş istihdamın, üretimlerin ve ihracatların canlanması, bölgeler arasındaki gelişmişlik durumu farklarının azalması yönünde yapılacak yatırımların desteklenmesi doğrultusunda esas ve usuller belirlendi.

Alınan cazibe merkezi Kararı, EK -l de yer alan Cazibe Merkezi Programı kapsamında yer alan illerin arasında; özel sektörler tarafından yapılacak imalat sanayileri yatırımları ( US-97 Kodu: 15- 37) ile veri merkezi ve çağrı merkezi yatırım projeleri için sağlanacak olan destekleri kapmaktadır. Ayrıca bu karar kapsam alanında 31.12.2020 tarihli süreye kadar yapılacak olan teşvik belgesi müracaatları değerlendirilmektedir.

Cazibe Merkezleri Programı Değerlendirme Komitesi

Değerlendirme Komitesinde, Sanayi ve Teknoloji Bakanı, Ekonomi Bakanının koordinasyonunda olan Bilim, Kalkınma Bakanı ve Maliye Bakanı mercilerinden oluşmaktadır.

Bu Komite topluluğu yatırım projelerini değerlendirmek amacı ile 1 yıl içinde en az dört defa toplanmaktadır. Komitenin sekretarya görevini de Bakanlık yürütmektedir.

Cazibe Merkezleri İllerinin listesi

Cazibe merkezleri programı kapsam alanında olan şehirler;

 1. Adıyaman
 2. Ardahan
 3. Ağrı
 4. Bayburt
 5. Batman
 6. Bitlis
 7. Bayburt
 8. Diyarbakır
 9. Elazığ
 10. Erzurum
 11. Erzincan
 12. Gümüşhane
 13. Hakkari
 14. Iğdır
 15. Kars
 16. Mardin
 17. Malatya
 18. Muş
 19. Siirt
 20. Şanlıurfa
 21. Şırnak
 22. Tunceli
 23. Van
Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz