Çeşme Gayrimenkul Piyasası

Ege bölgesinin gözde turizm merkezlerinden olan Çeşme’deki gayrimenkul piyasası, bölgeye olan taleple birlikte değerleniyor. Son zamanlarda yapılan modern konut projelerinin yanı sıra yazlık konutları ile de tercih edilen Çeşme’deki gayrimenkul fiyatları, denize olan mesafe ve niteliklere göre değişkenlik gösteriyor.

Satılık Gayrimenkul Fiyatları

İzmir’in batısında bulunan Çeşme, konut fiyatları açısından en değerli bölge oluyor. 1+1 büyüklüğündeki satılık konutların fiyatı 250 bin TL’den başlıyor. Alaçatı ve Ilıca gibi öne çıkan yerlerdeki konutların fiyatı daha yüksek olabiliyor.

Denize olan mesafe, deniz manzarası gibi etkenler bölgeden bağımsız gayrimenkulün daha değerli olmasına da katkıda bulunuyor. Bu gibi etkenlerden dolayı avantajlı olan 1+1 büyüklüğündeki satılık konutların fiyatı 750 bin TL’ye kadar yükselebiliyor. Ilıca’da denize sıfır, site içerisinde bulunan 2+1 konutun satış fiyatı ise 1.650.000 TL oluyor.

3+1 konutlar hem daire hem de müstakil villa şeklinde olabiliyor. Bu nedenle geniş bir fiyat aralığı bulunuyor. 3+1 konutların fiyatı 300 bin TL ile 3.200.000 TL arasında değişiyor. Yalı Mahallesi’nde 4+1 müstakil bir konut almak isteyenler 600 bin TL ödemek zorunda oluyor.

Kiralık Gayrimenkul Fiyatları

Turizm bölgesi olan Çeşme’deki konut kiralamaları genel olarak günlük, aylık ya da sezonluk olarak yapılıyor. Eşyasız 1+1 bir konutun yıllık kira bedeli 15 bin TL iken, eşyalı konutun aylık kirası 2 bin TL’den başlıyor. Sezonluk 2+1 kira fiyatı 10 bin TL’den başlarken, Alaçatı’da bu fiyat 80 bin TL’yi buluyor. 3+1 ve daha geniş konutların sezonluk kira bedeli 25 bin TL civarında oluyor. Fiyatlar, genel olarak yaz aylarında artış gösteriyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz