Çevre Kanunu kapsamında alınması gereken; gürültü, deşarj ve emisyon gibi birçok konular için çevre izni alınması gerekiyor. Peki nedir bu çevre izni? İşte detaylar…

Çevre izni nedir?

Çevre izin ile lisans belgesi ile alakalı, Çevre Kanunu bakımınca bazı detaylar bulunmaktadır. Bunla beraber Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın kendi web sitesinde bulunan izin ve lisans işlemleri kapsamında çevre iznine de yer verilmekte. Bu bakımdan çevre izni nedir diye merak ediyorsanız, hemen açıklayalım.

Çevre izni, Çevre Kanunu kapsamınca alınması şart olan, emisyon ve deşarj ile gürültü kontrol gibi tehlikeli madde deşarjlarından en az birini içeren izinlere denmektedir.

Çevre Lisansı

Çevre lisansı ise atıkların toplanması veya geri dönüştürülmesine yönelik teknik yeterlilik olarak bilinmektedir.

Geçici faaliyet belgesi

İşletmecilerin çevre izin ve lisans başvuruları yapması halinde, faaliyet sırasında mevzuata uygun bir şekilde, çalıştığını göstermesi adına kanun kapsamında 7. maddenin üçüncü fıkrasında bazı bilgiler yer verilmiştir. Çevre izin ve lisans kapsamında yer alan faaliyeti yasa tesisleri işleten kişilerin hakkı, kiralama yada diğer yasal yetkiler ile kullanma hakkı doğuruyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz