Çevre ve Şehircilik Bakanı Açıkladı Ucuz Konut Geliyor!

Ekonomik durumun günümüzde oldukça inişli çıkışlı olduğu son günlerde ev sahibi olmak oldukça zor olduğu görülürken, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, konu ile ilgili müjdeli haber verdi. Murat Kurum’un yaptığı açıklamaya göre Toplu Konut Başkanlığı (TOKİ) öncülüğü ile dar gelirli vatandaşlara ev sahibi olma imkanı sunulmakta olup, Sosyal Konut Projesi kapsamı olarak bu durum hızlandırılmıştır. Buna göre bu proje kapsamında ise aza alınmayacak yani 655 bin konut teslimi yapıldı. Bu yıl ise 46 bin 700 konutun teslim edileceği konusunda açıklama yaptı.

Bakan Murat Kurum, sosyal konut projesi hakkında yaptığı değerlendirmede 2003’ten berri 840 konut üretimi gerçekleştirdiklerine değinirken, bu konutların 720 bini sadece orta ve dar gelirli kişiler için yapılmıştır. Bu konutlarda yüzde 5 ile 10 peşin alınmış kalanı ise 20 yıl gibi vadeler yapılarak sahiplerine teslim edilmiştir. Bu durum aslında devletimizin halkına konut konusunda kolaylık sağladığını göstermektedir.

21 Bin Yeni Konut İhalesi

Murat Kurum, geçmiş dönemlerde birçok konutun teslim edildiğini ve bunun devam edeceğine değinirken, bu yıl 46 bin 700 konut teslimi yapılacağına dair bilgiler verdi. Aynı zaman da ucuz konut olarak bu yıl da 21 bin yeni konut ihalesi gerçekleştirdiklerini açıkladı. 2019 yılında talep neyse ona göre yani ihtiyaca göre konut yapacağız diyerek cümlelerini noktaladı.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz