Çevre ve Şehircilik Uzmanı Olmanın Şartları

 

Çevre ve Şehircilik uzmanı bir meslek olarak gören ve bu mesleğe sahip olmak isteyen kişiler çevre ve şehircilik uzmanı nasıl olurum diye merak etmekte olup, bizde buna göre sizlere nasıl olunduğuna dair bilgiler paylaşırken aynı zaman da Çevre ve Şehircilik uzmanı olmanın şartlarını da yazımızda belirteceğiz.

Çevre ve Şehircilik Uzmanı Nasıl Olunur?

 

Çevre ve Şehircilik uzmanı olmak için mesleğe alınma, yetiştirilme ve yeterlilik sınavına katılma gibi aşamalardan geçmeniz gerekmektedir. Tabi ki bu aşamalara tabi olmak için de belli şartlar bulunmaktadır. Bu şartları kapsayan kişiler Çevre ve Şehircilik uzmanı olma şansını elde edebilirler.

Çevre ve Şehircilik Uzmanı Şartları

 

Uzman yardımcılığı sınavına katılmak için gerekli olan şartlar ise;

  • 4/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde belirtilen genel şartlara sahip olmak,
  • En az 4 yıllık lisans eğitimini tamamlamış ve hukuk, siyasal bilgiler, iktisadî ve idarî bilimler, iktisat, işletme, mimarlık ve mühendislik fakülteleri, şehir ve bölge plancılığı, biyoloji, botanik, zooloji, kimya, sosyoloji bölümünden veya bunlara denk olan okullardan mezun olmak.
  • Son KPSS’ye katılmış ve bu KPSS’den en az asgari olarak belirtilmiş olan puanı almış olmak.
  • Sınavın yapılacağı tarih itibari ile en az 35 yaşını doldurmamış olmak

Yukarıda ki şartları taşıyan herkes Çevre ve Şehircilik Uzman Yardımcılığı sınavına girme hakkına sahiptir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz