Çeyiz Hesabı Ödemeleri 2019’da Yapılacak

 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 2016 yılında başlatılan çeyiz hesabı uygulaması 2019 yılında ilk defa evlenecek gençlere verilecek.

İlgili bakanlık tarafından 2018 yılı içerisinde yapılan değişiklikle birlikte azami devlet katkısı payı konutta 15 Bin TL’den 20 Bin TL’ye çıkarılırken, 5 Bin TL olan çeyiz hesabı uygulaması için ise 7 Bin TL’ye çıkarmıştı.

2016 yılında uygulamaya alınan çeyiz hesabı ödemeleri 2019 yılında yapılacak. Buna göre çeyiz hesabı uygulamasına 22 Bin 106 kişi başvurarak hesaplarını açmıştı. Buna göre 66 milyon 838 bin 43 TL mevduat hesabında birikti.

2016 yılında başlatılan ve düzenli ödemelerle birlikte biriktirilen paraların devlet katkısı ile birlikte 2019 yılında ödeneceği açıklandı.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz