Çİ Dizisi Nerede Çekiliyor?

Azra Kohen tarafından kaleme alınan Fi, Çi, Pi isimli seri romanın uyarlama dizisi olan Fi dizisinin ikinci sezonu Çi için çekimlere start verildi. Cesur sahneleri ile her bölümü büyük yankı uyandıran dizi ilginç konusu ve efsane kadrosu sayesinde izleyicinin dikkatini çekmeyi başarmış, yakaladığı yüksek izlenme oranı sayesinde ikinci sezonun da onayını almıştı. Türkiye’de daha önce çok sayıda başarılı diziye imza atmayı başaran Ay Yapım tarafından çekimleri gerçekleştirilen dizide çok sayıda sahne Türkiye’de çekilse de yurt dışında çekilen sahneleri de bulunuyor. Peki, Çi dizisi nerede çekiliyor?

Çi Dizisi İstanbul’da Mı Çekiliyor?

Evet, dizinin yurt içerisinde gerçekleştirilen bölümlerinin çekimleri İstanbul’da yapılıyor. Fi dizisi ilk sezonunda Duru ile Can Manay çiftlerinin tanıştıkları villa çekimleri Çekmeköy’de gerçekleştiriliyor. Eşsiz panoramik şehir manzarası sunan villalar Deniz karakterinin evi olarak gösterilmiş, senaryo gereği Deniz bir süre sonra villasından taşınmıştı.

Can Manay’ın Evi Nerede?

Can Manay karakterinin evi olarak gösterilen ve yine sahip olduğu manzarası ile büyüleyen çekimler ise yine İstanbul’da yer alan Otel Le Meridien’de gerçekleştirildi. İstanbul Etiler’de yer alan otel çekim günlerinde lüks rezidans havasına bürünerek Can’ın herkesin imrendiği evi haline geliyor. Dizinin dans okulu çekimleri ise İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde yer alan Tomtom Mahallesinde Garaj isimli mekânında gerçekleşiyor. Gece kulübü olarak çalışan işletme gündüzleri ise set ekibinin çekimlerine ev sahipliği yapıyor. Dizinin yurt dışı bölüm çekimleri ise İtalya Roma’da gerçekleştiriliyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz