Çiftçilere Hazine Arazisi İmkanı

 

Geçtiğimiz günlerde açıklanan hazine arazileri çiftçilere kiraya verilme olanağı birçok çiftçi için oldukça güzel bir imkan olduğu düşünülürken, bu işlemin nasıl yapıldığı hakkında meraklar ilgi odağı oldu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, hazine arazilerinin çiftçilere kiraya verilme olanağının sağlanmasının ardından bununla ilgili yapılan açıklamada 3 milyar 400 metrekare, arazinin çiftçilere sunulacağına dair bilgiler verdi. Çiftçilere hazine arazisi kiralama işlemleri nasıl yapılır konusunda ilk olarak başvuru yapılacağı bilgisi geldi. Yapılan başvurular nereye ve nasıl yapılacağı konusu ise merak konusu olurken bu araziler 10 yıla kadar kiralanma hakkı verileceği bilgisi geldi.

 

Hazine Arazileri Nasıl Kiralanacak?

 

Çiftçiler hazine arazilerini kiralamak için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine bağlı olan Milli Emlak Müdürlüklerine şahsi olarak başvuru yapılması ile gerçekleşecek. Bu başvurular ise 19 Kasım 2018 tarihine kadar yapılması gerekmektedir.

 

Hazine Arazileri Satılabilecek mi?

 

 

Merak edilen hazine arazileri satışa sunulabilecek mi konusu da gündemde yerini alırken, bu konuda gelen açıklamalar da ise satılabileceği açıklaması geldi. Satış süreci ise belediye ve mücavir alanları içerisine bağlı olup, olmadığına göre değişecektir. Bu araziler mücavir ve belediye alanı içerisinde yer alıyor ise rayiç bedeli üzerinden direk olarak satışı yapılabilecek. Taksitle ödenme imkanı ise 5 yıl vade ile 10 eşit taksit imkanı ile satılabilecek. Eğer belediye ve mücavir alanı dışında yer alan bir arazi ise rayiç bedelinin yarısına satış yapılabilecek.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz