Tarihi Fırsatı Kaçırmak İstemeyen Akın Etti

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazine arsaları üzerinde yapılan düzenlemeyle birlikte çiftçilere hazine arazileri kiralanabiliyor. Bakan Kurum, konuyla ilgili açıklama yaparak çiftçilerin yüzde seksen ikisinin hazine arazilerine talip olduğunu söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, hazine arazilerinin çiftçilere kiralanmasına yönelik bir çalışma başlatmıştı. Totalde 3 milyar 400 milyon metre kare arazinin kiralanması söz konusu olunca çiftçilerin başvuruya yoğun ilgi duyduğunu söyledi. Kurum, açıklamasına şu şekilde devam etti. “Bu düzenleme yaklaşık 218 bin çiftçimizi kapsamaktaydı ve 180 bin çiftçimiz bu tarihi fırsattan yararlanmak için başvuruda bulundu. Böylece yüzde 82 gibi yüksek bir oranda başvuru gerçekleşmiş oldu.” dedi.

 

Başvurular Tamamlandı

 

Bakan Kurum, AA muhabirine yaptığı bir açıklamada Türkiye’de hazine arazilerinin değerlendirilmesi, üzerinde üretim yapılması ve sonucunda ülkeye katkı sağlaması amacıyla düzenleme getirdiklerini ve bu düzenlemeden de olumlu sonuçlar aldığını belirtti. 3 milyar 400 milyon hazine arazisinin kiralanmasına yoğun ilgi duyulduğunu dile getirdi. Tarım arazilerinin ecri misil üzerinden hesap edilmesiyle 10 yıla kadar kiralanması söz konusu oluyor.

 

Yoğun Talep Adana’dan

 

Bakan Kurum illere göre tarım arazilerinin kiralanmasının da oranından bahsetmeyi ihmal etmedi. En çok ilginin Adana olduğunu söylerken, Hatay, Konya, İzmir ve Muğla’nın da yoğun talep edilen şehirler olduğunu bildirdi.

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz