2019 yılı içerisinde tüm dünya genelinde iflaslar 2018 yılına göre yüzde 6 artacak.

Sigorta şirketi Euler Hermes‘in iflas endeksi kısa süre önce açıklandı. Küresel GSYH’nin yüzde 83 ü ve 43 ülkeyi içine alan rapora göre 2019 yılı kapsamında iflas oranı 2018’e oranla %6 artış gösterecek. Bulunduğumuz yıl içerisinde, her üç ülkeden ikisinin iflas bayrağı daha çok yükseleceği düşünülüyor.

İflas bayrağı her geçen gün büyüyor!

Küresel olarak ekonomi 2018 yılında elde edilen verilere göre yüzde 3,1’lik büyüme oranını kaydederken, 2019 yılı içerisinde bu oranın %3’e inmesi tahmin ediliyor. Özellikle küresel GSYH‘deki bu kaybın yanı sıra ekonomik büyümenin de üretim maliyeti, finansman maliyetler ve yapısal zorluklar kapsamında birçok ülke ve birçok şirket için yetersiz olacağı tahmin ediliyor. Bu bakımdan yüksek sabit giderler ile işletme sermayeleri arasında sorun yaşamakta ve daha geniş envanterleri olan şirketlerin hayal kırıklığına uğraması artıyor. Büyük sermayeli şirketleri çok fazla etkileyen küresel ekonomik durum, girişimleri şirketleri ise daha derinden etkileyerek iflas bayrağını çoktan çekmiş durumda.

Özellikle Çin‘deki iflaslarda ki bu dalgalanmaların, bölgesel ve küresel iflas oranlarını da daha fazla arttıracağı düşünülüyor. Ülkede, 2019 yılı içerisinde iflas rakamları yüzde 20 ile iki haneye çoktan ulaşan ön tahminlerden oluşmakta. Bu duruma neden ise, kredi büyümesi ile Çin ekonomisi üzerinde oluşan daralmadan kaynaklı olduğu ön görülmekte. Çin otorisindeki birçok veri kapsamınca bu yıl daha zor günler geçirileceği ön görülüyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz