Çin’de Konut Fiyatlarında Ciddi Artış!

 

Ülke fark etmeksizin konut sahibi olmak her insanın hayali olup, her ülkenin gelirine göre konut sahibi olması mümkün olurken, bazı kolaylıklar konut sahibi olmayı kolaylaştırmaktadır. Ülkemizde son zamanlarda konut alımlarında olan düşüş konut fiyatlarını düşürmüş olsa da Çin’de konut fiyatlarında ciddi bir artış gözlemlendi.

 

Çin’de Konut Fiyatları 10,3 Arttı!

 

Çin Ulusal İstatistik Bürosu’nun yaptığı analizler sonucunda Ekim ayı analizine göre Çin’de konut fiyatlarında artış 9,65 oranında yükselirken, Kasım ayı analizin de ise yüzde 1 daha yükselme görülmüş olup, iki ayda yüzde 10,3 oranında bir artış söz konusu oldu. Gelen verilere göre Çin’de konut fiyatları hakkında artışın neden yükseldiği konusunda pek çok uzman düşüncelerini dile getirmiş olup, bu artış alım gücünü nasıl etkileyecek merak konusudur.

 

Çin Konut Fiyatları Artmaya Devam Edecek mi?

 

Çin konut fiyatları iki ayda bu denli bir artış göstermesi alım gücünün fazla olmasından yani talebin fazla olmasından kaynaklı olduğu düşünülse de bu fiyatların bir müddet daha artması beklenmektedir. Fakat kısa süre sonunda ise sabitlenmesi ya da alım gücünde azalma gözlemlenir ise düşme de yaşanabileceği düşünülmektedir. Çin’in önde gelen 70 kentin de bu artışın söz konusu olduğu görülürken, özellikle 67 ilde daha fazla artış söz konusu oldu. Daha önceleri yıllık bazda artış gösteren ev fiyatları bu yıl iki ayda fazla artışın nedeni hala araştırılmaya devam ediyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz