Emlak Düzenlemesi Üzerine Şanghay Halkı Ayaklandı

South China Morning Post gazetesinde yer alan habere göre, Çin’in Şanghay kentinde yüzlerce vatandaş, ticari ofislerin yerleşim alanı olarak yeniden düzenlenmesi adına olan düzenlemeyi protesto etti.

Düzenleme ile Ofislere Daireye Çevriliyor

South China Morning Post gazetesinin haberine göre, Şanghay kentinde ayaklanan yüzlerce kişi, kent merkezinde bulunan Nancing yolunda dairelere çevrilmiş olan ofislerin yerleşim alanı olarak yeniden düzenlenmesini öngören düzenlemeye yönelik sloganlar atarak yürüyüş yaptı. Söz konusu yürüyüş ile ilgili Çin medyasında ya da sosyal paylaşım sitelerinde herhangi bir haber, bilgi görülmüyor.

Düzenleme 17 Milyon Metrekarelik Alanı Kapsıyor

Şanghay Konut Ofisi tarafınca, 17 Mayıs 2017 tarihinde hakkında açıklamada bulunulan düzenleme, kentte mevcut olan konut ihtiyacını gidermek adına daireye çevrilen ticari ofislerin yeniden düzenlenmesini kapsıyor. Şanghay’da yoğun artış gösteren emlak fiyatları yüzünden daire satın alma imkanı bulamayanlar, daha uygun bir fiyata satılan ticari ofisleri, tuvalet ve mutfak da ekleyerek konut gibi kullanmak durumunda kalıyor. Şanghay yerel yönetimi tarafından ülkenin sosyal paylaşım sitesinde yapılan açıklamada, düzenlemenin 17 milyon metrekarelik bir alanı kapsadığı yer alıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz