Çok Acil 7 Milyon Binada Yenileme Yapılması Gerekiyor

Her an büyük bir depremin yaşanma riskinin her geçen gün yükseldiği ülkemizde ne yazık ki hala pek çok ilimizde riskli binalarda milyonlarca kişi yaşamaya devam ediyor. Bu sorunun çözülmesi için kentsel dönüşüm projeleri birbiri ardına gerçekleştirilmeye devam edilirken konu hakkında açıklamalarda bulunan Başbakan Binali Yıldırım 7 milyon binanın yenilenmesi gerektiğini dile getirdi.

Kentsel Dönüşüm Projeleri Devam Ediyor 

Göreve geldikleri ilk günden bu yana Türkiye’de büyük projelere imza attıklarını belirten Binali Yıldırım kentsel dönüşüm projelerine çok önem verdiklerini vurguladı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi içerisinde düzenlenen Çevre Projeleri Açılış Töreni kapsamında konuşma yapana Binali Yıldırım sayıları 200’ü aşan yerde kentsel dönüşüm projesi gerçekleştirildiğini dile getirdi.

İzmir ve İstanbul’da Risk Yüksek

Birinci derece deprem riski barındıran İzmir ve İstanbul’da riskli yapıların sayı olarak son derece fazla olduğunu dile getiren Başbakan Yıldırım İzmir’de her 100 konuttan 62 tanesinin imarsız ve depreme dayanıksız olduğunu yine İstanbul’da da bu oranın son derece yüksek olduğunu söyledi. Türkiye genelinde ise toplamda 7milyon binanın yenilenmesinin gerektiğini belirten Yıldırım bu binaların en başından sağlam yapılmaması nedeniyle 100 milyar liralık ek bir maliyetin ortaya çıktığını belirtti. Türkiye’de şehircilik çalışmalarına devam edeceklerini belirten Yıldırım amaçlarının daha yaşanılır ve modern şehirler inşa etmek olduğunun altını çizdi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz