2017 yılının başından, Mart ayının sonuna kadarlık süre için hazırlanan, elektrik abonelerinin başvuru ve ikamet değişiklikleri raporuna göre, bu yılın ilk çeyreğinde 152 bin 496 a

İstanbul’da 3 Ayda 152 bin Aile Taşındı
2017 yılının ilk çeyreğinde İstanbul’da 152 bin 496 aile taşındı. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde bu sayı 109 bin olmuştu.
Taşınmada Yüzde 40 Artış Var
2017 yılının başından, Mart ayının sonuna kadarlık süre için hazırlanan, elektrik abonelerinin başvuru ve ikamet değişiklikleri raporuna göre, bu yılın ilk çeyreğinde 152 bin 496 aile taşındı. Rapora göre her gün için taşınan aile sayısı bin 694. Geçen yılın aynı dönemi ile kıyaslandığı zaman yüzde kırk oranında bir artış görülüyor. Geçtiğimiz yılın ilk çeyreğinde İstanbul’da taşınan aile sayısı 109 bin idi.

Fırsat Kampanyalarının Etkisi Büyük 
Konut satışlarında, gayrimenkul fırsat kampanyalarının etkisi oldukça fazla görülüyor. Kampanyaların da etkisi ile 2017 yılının ilk çeyreğinde 43 bin 740 konutun ilk satışı gerçekleşti. CK Boğaziçi Elektrik Genel Müdürü Halit Bakal, konut satışlarında kampanyaların rolünün büyük olduğunu şu sözlerle açıkladı; “İstikrar ortamına bağlı olarak inşaat sektöründe büyümenin devam ettiğini görüyoruz. Özellikle yeni konut projelerinde ilk defa oturumların başlaması, ikinci el konutlarda da canlılık yaratıyor. Bu durumun gelecek dönemlerde de devam edeceğini düşünüyoruz.”
İkinci El Konutlarda Yüzde 42 Artış
2017 yılının ilk çeyreğinde yapılan ikinci el konut satışları, geçtiğimiz yılın aynı dönemi ile kıyaslandığı zaman yüzde 42 oranında bir artış gösteriyor. 2016 yılının ilk çeyreğinde ikince el konut satışlarının sayısı 76 bin 789 iken, bu yıl aynı dönemdeki ikinci el konut satışlarının sayısı 108 bin 756 oldu. 2016 Ocak ayından bu yana en fazla ikinci el konut satışı 2017 yılının Mart ayında gerçekleşti. Mart ayındaki ikinci el konut satışlarının sayısı 39 bin 799 oldu.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.