Çukur Dizisi Nerede Çekiliyor?

Ay Yapım tarafından seyircilerin beğenisine sunulan Çukur dizisi her geçen gün hayran sayısını arttırmaya devam ediyor. Dizinin başrolünde genç kızların sevgilisi Aras Bulut İynemli yer alırken yine birbirinden ünlü çok sayıda isimde dizi kadrosunda yer alıyor. Televizyonda izledikleri karakterleri yakından görmek isteyen kişiler dizi çekimlerinin yapıldığı yerlere gitmek isterken bu konu hakkında sıkı araştırmalarda bulunuyor. Peki, Çukur Dizisi Nerede Çekiliyor?

Çukur / Kosava Mahallesi Nerede?

Dizi aslında ismini çekildiği yerden alıyor. Çünkü dizi çekimleri İstanbul’da yer alan Çukur Mahallesi içerisinde gerçekleştiriliyor. Çukur Mahallesi ise İstanbul’un Fatih ilçesi sınırları içerisinde yer alıyor. Dizinin ilk bölümlerinin çekimleri Tarlabaşı Bulvarı etrafında kurulan sette yapılırken bazı sahneler ise Paris’te çekilerek tamamlandı. Ancak setin kurulduğu günlerde kesinlikle yapım ekibi tarafından mahalleye yabancı hiç kimse alınmıyor. Set ekibi bu konuda oldukça sert davranırken kimseye müsamaha göstermiyor.

Dostlar Kahvesi Nerede?

Dizi karakterlerinin çok sık buluştuğu Dostlar Kahvesi ise hemen Haliç Kıyısında bulunan Balat’ın arka sokaklarından birinde yer alıyor. Dizide ailenin ismi ile anılan Koçova Mahallesi ise gerçekte bulunmuyor ve dizi gereği böyle bir mahalle varmış ki yansıtılıyor. Koçova Mahallesi içerisinde yaşanan olayları ekrana taşıyan dizi mahallenin kontrolünü elinde tutan Koçova ailesinin mahalleye uyuşturucu sokmaya çalışan çetelerle olan mücadelesi aşk ve dram ile harmanlanarak işleniyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz