Yüksekova Ne Zaman Şehir İl Oluyor

/ 8 Kasım 2017 / 15 / yorumsuz
Yüksekova Ne Zaman Şehir  İl Oluyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinde düzenlenen TOBB 73. Olağan Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamalar ile Yüksekova ve Ciz

Yüksekova Heyecanlı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinde düzenlenen TOBB 73. Olağan Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamalar ile Yüksekova ve Cizre ilçeleri hakkında bilgi verdi.
“Neresi Şehir Olur, Neresi Olmaz Onu İyi Bilirim”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinde düzenlenmiş olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği 73. Olağan Genel Kurulu’nda Hakkari’nin Yüksekova ilçesi ile Şırnak’ın Cizre ilçesinin il olacağına yönelik açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın sözleri,  “Cizre şehir olacak dedik ya. Yani Şırnak Cizre’ye dönüşecek, Hakkari de Yüksekova’ya dönüşecek. Çünkü şehircilik benim işim. Niye? Belediyecilikten geldim. Neresi şehir olur, neresi olmaz onu iyi bilirim.” şeklinde oldu.
Ekonomide Hareketlenme Olacak
Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Özdemir, Yüksekova ilçesinin il olması durumunda ekonominin canlanacağı, büyük bir hareketlenme olacağı yönünde beklentilerin bulunduğunu belirtti. Başkan Salih Özdemir,  “Kurumlar artacak, yeni bir büyüme olacak. İstihdam artacak ve yatırımlar daha da çoğalacak. Yüksekova kısa sürede iki katı büyüyecek. Bu karardan dolayı çok mutluyuz. Sayın Cumhurbaşkanımıza minnettarız, çok teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.
Vatandaşlar Mutlu
Vatandaşlar, çok heyecanlı ve mutlu olduklarını, ilçenin il olmasının esnafların faydasına olacağını belirtti. Esnaf Cahit Yiğit, bu gelişmenin ekonomiyi çok iyi yönde etkileyeceğini, beklentilerin büyük olduğunu şu sözleri ile anlattı;  “Özellikle ekonomik açıdan büyük etkileri olacak. Bölgenin ticarete açık olması itibarıyla da çok güzel sonuçlar doğuracak. Büyük bir heyecan oluşturduğuna inanıyorum.”

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.