Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Trump’a “Kudüs Kırmızı Çizgimizdir” Uyarısı

Amerika’nın büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması ve Kudüs’ün İsrail’in başkenti olduğunu kabul edeceğini duyurması tüm dünyada büyük bir şaşkınlık yaşanmasına neden olmuştu. Ne yazık ki diğer Müslüman ülkelerin büyük bir bölümünün sessiz kaldığı ve yeteri kadar tepki vermediği bu karara en sert tepkiyi her zaman olduğu gibi Türkiye gösterdi. Konu hakkında açıklamalarına devam eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sivas’ta düzenlenen toplu açılış töreninde Trump’a seslendi.

Emlak Mı Alıp Satıyorsun?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Trump’a “emlak mı alıp satıyorsun?” diye seslenirken bir kere daha Kudüs’ün kırmızı çizgimiz olduğuna dikkat çekti. Türkiye’nin İslam İşbirliği Teşkilatı dönem başkanı olduğunu söyleyen Erdoğan bu nedenle Amerikan devlet başkanının bu niyetini ilk olarak Türkiye ile paylaşması gerektiğini ancak bunu yapmadıklarını söyleyerek eleştirdi. 1980 senesinde konu hakkında Birleşmiş Milletler tarafından verilen bir karar bulunduğunu söyleyen Erdoğan yapılan girişimin resmi hiçbir alt yapısı bulunmadığı, bu nedenle de hiçbir önem taşımadığını belirtti.

Sivas’a Yatırımlar Tüm Hızı İle Devam Edecek

Toplam 53 adet eserin açılışını gerçekleştiren Erdoğan açılış töreninde aynı zamanda Sivas’a yatırımların tüm hızı ile devam edeceği müjdesini de verdi. Özellikle de Ankara – Sivas Yüksek Hılı Tren Projesi hakkında açıklamalarda bulunan Erdoğan teknik sorunlardan kaynaklanan bir gecikmenin yaşandığını ve konuyu bizzat yakından takip ettiğini söyleyerek yakın zamanda tren hattının seferlerine başlayacağını belirtti.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz