İstanbul Kartal’da yaşanan üzücü olay hakkında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kentsel dönüşüm değişim olsaydı, bunlar planlı olsaydı, kaçak yapılaşma olmasaydı başımıza bunlar gelir miydi?” diyerek sözlerine” Milletime sesleniyorum, artık sabrımız taştı” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Kent Meydanı’nda gerçekleşen Ak Parti Aydın Mitingi’nde vatandaşlarla beraber oldu.

“Arsa senin değil, velev ki senin olsun”

İstanbul Kartal’da yaşanan üzücü olayda çöken bina hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan bazı açıklamalarda bulunarak, İstanbul’da maalesef binanın çöktüğü ve çöken binanın ruhsatsız olduğunu belirtti. İskanının olmadığı ve 3 kat diye başlayıp 8 kat yaptılar. Çöken binanın hemen yan tarafında ise 10 kat var. Tamamının şuan için yıkılma tehlikesi bulunuyor. Burada 17 vatandaşın şehit olduğunu da dile getirdi. 14 vatandaşın ise yaralı olarak çıkarıldığı söylendi. Şimdilik birkaç kişi daha enkaz altında olduğunu söyleyen Erdoğan, kentsel dönüşüm değişim olmuş olsaydı, bu işler planlansaydı ve kaçak yapılaşma olmasaydı, başımıza bunlar gelir miydi? dedi.

Artık Sabrın sonuna geldik!

Bunların yanı sıra Erdoğan, artık sabrın taştığını ve bunlara sabır gösterecek halimiz yok dedi. Ayrıca AK Parti’li belediyeler ile Çevre ve Şehircilik Başkanlığımızla el ele bir çalışmaya gireceğiz. Enkaz tamamen kaldırılacak ve İçişleri, Adalat, Sağlık Bakanlıklarımız, toplanacak ve nasıl bir eylemin yapılacağı kararlaştırılacak.

Erdoğan, artık o ne der bu ne derin olmayacağını ve kararlı adımların atılacağını söyledi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz