Konut Kredisi Faiz Oranları İçin İndirim Yapan Bankalar 

Yapmış olduğu konuşmada bankalara konut kredisi faiz oranları için indirime gitme çağrısında bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapmış olduğu bu çağrı olumlu sonuçlar vermeye devam ediyor. Hatırlanacağı üzere çağrıya ilk olarak Ziraat Bankası yönetimi cevap vermiş ve Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları için indirime gitme kararı aldığını duyurmuştu.

Bu indirim haberinin ardından diğer bankalar da birbiri ardına konut kredisi faiz oranları için indirime gitme kararı aldığını duyurarak adeta bir indirim yarışı içerisine girmişlerdi. Yapılan indirimler ile beraber konut kredi faiz oranları uzun bir aradan sonra yeniden yüzde 1 seviyesinin altına inerek yeniden uygun seviyeye çekilmiş oldu. Yapılan indirim ile beraber konut kredisi faiz oranları bazı bankalarda hala yüzde 1 seviyesinin altında kalırken bazı bankalarda ise yüzde 1 seviyesinin altına çekilmiş oldu.
Örneğin Garanti Bankası konut kredisi faiz oranları şu anda yüzde 1,05 olarak uygulanırken en uygun konut kredisi faiz oranı olarak Ziraat Bankası öne çıkmaktadır. Yapılan indirim ile beraber şu anda uygulanan güncel Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları yüzde 0,88 seviyesinden başlamaktadır.

Yapı Kredi konut kredisi faiz oranı yüzde 0,90 olurken diğer bankaların geçerli konut kredisi faiz oranları ise şöyle:

Halk Bankası konut kredisi faiz oranı % 0.89
İş Bankası konut kredisi faiz oranı % 0.90
Denizbank konut kredisi faiz oranı% 1.14
ING Bank konut kredisi faiz oranı% 1.12
Akbank konut kredisi faiz oranı % 0.97

Bu Faiz oranları Sizce yeterli mi?

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz