Cumhurbaşkanımz Kararlı Şehrin Siluetini Bozan Binaları Yıkın Talimatı 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’ye sorumlu bakan olduğunu belirterek, şehrin siluetini bozan binaların tespit edilmesi durumunda yıkılması gerektiğini ve kesinlikle izin verilmemesi yönünde uyarıda bulunuldu.

Belediyelerin Üçüncü Denetime İhtiyacı Var

Mehmet Özhaseki, Türkiye Büyük Millet Meclisindeki sohbetinde, imar hikayelerinin rahatsızlık verdiğini belirterek, “Cumhurbaşkanımıza ve başbakanımıza ilettik. İmar uygulamaları açısından ayrıca denetlenmesi lazım. Belediyelerin üçüncü bir denetime ihtiyacı var. En büyük hırsızlıklar, kötülükler, belalar imardan geliyor” şeklinde açıklamada bulunmuştu. Özhaseki’nin bu açıklamalarının üzerine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu konu ile ilgili olarak Mehmet Özhaseki’nin gerekli işlemleri gerçekleştirmesi gerektiğini belirten konuşmada bulundu.

“Bakanlık Olarak Gerekeni Yapmalısınız”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şehrin siluetini bozan binaların tespit edilip, geciktirilmeden yıkılması gerektiğini,  “Benim bu konuyla ilgili başından beri görüşüm çok net. Silueti bozan yapılara izin verilmemeli. İmar uygulamalarından şikayet ediyorsunuz, ama bu sizin sorumluluğunuzda. Bakanlık olarak gerekeni yapmalısınız. Bu işi çok yakından bizzat takip ediyorum. Bu tip yapılara kesinlikle izin vermeyin, yıkın” sözleri ile belirtti.

2013 Yılında Konuya Değinildi

Recep Tayyip Erdoğan, başbakan olduğu 2013 yılı içerisinde, milletvekilleri ile birlikte toplanmış olduğu kahvaltılı toplantıda, çarpık kentleşme adına bazı açıklamalar yapmış ve uyarılarda bulunmuştu. Erdoğan’ın o dönemdeki açıklamaları şu şekilde olmuştu;  “Benim haberim nereden olsun? Binaları sayamam ki. Yıldızları saymak mümkün mü? Kendisiyle konuştum, ‘tıraşlayın’ dedim. Yapacaklarını bekliyordum ama hiçbir şey yapmadılar. O nedenle çok kırıldım, şimdi konuşmuyorum”

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz