Apartmanda bulunan dairenizde yapacağınız tadilat için komşuluk hukuku doğrultusunda, komşulardan izin alınması gerekiyor. Apartman sakinlerine daha önceden tadilat yapılacağına dair bilgi vermeniz gerekiyor. Fakat, daire sahibi yönetim planında yer alan, izin verilen tadilatları yapabiliyor. Yer almayan izinler dışında tadilat yapmamanız gerekiyor.

Mesela balkon kapatma gibi tadilat işlemlerine izin verilmiyorsa, kendi bağımsız bölümünüzden bu kurala uymalısınız. Eğer kurala uymadan, apartman yönetimi kapsamında yer almayan işlere girmeniz sonucunda, diğer kat malikleri yetkili alana şikayette bulunabilir. Yapılan şikayette tadilatın eski hale getirilmesi istenebilir. Kat malikleri tarafından da şikayet kaymakamlık ya da mahkemeye müracaat ile gerçekleşebilir.

Komşuluk Hukuku çerçevesi kapsamında daire içi tadilat saatlerinde tadilatın gerçekleşmesi gerekiyor. Geç saatlerde yapılan tadilatlara izin verilememektedir. Tadilat saatleri ise hafta içi 8.30-17.30 arasında, haftasonu ise 11.00-17.30 arasında gerçekleşmelidir. Bu saatler dışında yapılan tadilatlar site sakinlerini rahatsız edebilir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz