Dairelerde Akıllı Kilit Sistemi

Akıllı kilit sistemi ile birlikte çok yakın zamanda ülkemizdeki kira sistemi farklı bir boyuta geçecek! Kim ne karda kira veriyor, ne zaman ödedi ve kimin ne karda borcu var gibi sorular bu sistem ile birlikte çok daha kolay bir şekilde takip edilebilecek ve belgelere ihtiyaç duyulmayacak! Evlere takılan panel sayesinde hayata geçirilecek olan bu sistem sayesinde ödeme tarihleri ve dönem borçları net bir şekilde görülebilecek! Şimdilik sistemde herhangi bir açıklama yok ve panelin kullanıldığı 100 evde istenilen sonuçta en iyi şekilde alınmış görünüyor. Maliye Bakanlığı ile görüşmeler devam ediyor ve bu görüşmeler ile birlikte olumlu sonuçlar da yakın zamanda bizleri bekliyor diyebiliriz.

Artık her şey elektronik sistemler sayesinde takip edilebiliyor ve ülkemizdeki en büyük sıkıntılardan bir tanesi olan kira ödemeleri de artık bu sistem ile kontrol altında olabilecek ve hiçbir ev sahibi haksız kazanç sağlayamayacak ve vergilendirme sistemi de bu sayede daha güvenli bir hale gelecek! Sisteme girilen kimlik bilgileri ve eve giriş bilgileri ile birlikte süre ve miktar hesaplanıyor böylece resmi kayıtlar tek bir ekran üzerinden rahatça takibe alınabiliyor. Şimdilik manyetik bantlı kartlar kullanıyor ve bu kartlar bir nevi kimlik belgesi olarak da karşımıza çıkıyor.

Bu kartlar daha uzun ömürlü olduğu için daha fazla kullanıldığını ve ilerleyen dönemlerde de daha fazla tercih edileceğini söylemek mümkündür! Var olan bilginin kart üzerinden herhangi bir şekilde sızdırılması ya da farklı mecralarda kullanılması söz konusu değildir ve yapılan testler de bu kartın çok daha güvenli olduğunu ortaya koyuyor. 100 evde yapılan testler olumlu sonuç verdi ve sistem ilerleyen dönemlerde daha yaygın bir şekilde kullanılacağa benziyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz