Dar ve Orta Gelirli Vatandaşlara TOKİ Rehberi!

 

Birçok kişin merak ettiği konulardan birisi de dar ve orta gelirli vatandaşlara TOKİ başvuru koşulları oluyor. Peki, TOKİ başvurusu için aynı haneden kaç kişi başvuruda bulunabiliyor? Sadece başvuru formu yeterli mi yoksa ek belgelere ihtiyaç duyuluyor mu? Sizler için araştırdık ve işte dar ve orta gelirliler için TOKİ rehberi!

TOKİ tarafından yayınlanan rehbere göre dar ve orta gelirli vatandaşların başvuru şartları detaylı olarak anlatılıyor.

Dar ve Orta Gelirliler İçin TOKİ Başvuru Şartları

 

Daha önce TOKİ ( Toplu Konut İdaresi ) kapsamında konut satın almamış olması ve konut kredisi kullanmamış olması gerekiyor. Kendisi, eşi ve çocuklarının üzerinde tapu dairesinde bir bağımsız tapusunun olmaması şartı aranıyor.

Eğer talebin çok olduğu bir bölgedeki TOKİ’den yararlanılmak isteniyorsa belli bir süre ikamet ediyor olması şartı aranıyor. ( Ne kadar olduğu TOKİ rehberinde detaylandırılmaktadır. )

Aynı Haneden Kaç Kişi Başvuruda Bulunabilir?

 

Şehit aileleri, maluller ile dul ve yetimler hariç diğer hane içerisinde yaşayan sadece tek bir kişi başvuruda bulunabilir.

Başvuru Nereye ve Nasıl Yapılır?

 

Dar gelirli ve orta gelirli kişilerin TOKİ başvuruları için bölge için yapılacak olan konutların başvuru duyurularında belli edilen bankalara bir miktar ödeme yapılması gerekiyor. TOKİ tarafından belirlenen rakamların ‘’ başvuru bedeli ‘’ adı altında başvurularını yapabilmektedirler. Devamında ise Satın Alma Talep ve Yüklenim Belgesi imzalanır.

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz